Povești muzicale cu Virgil Popescu

Împreună cu Virgil Popescu, coordonatorul programului, autorul a sute de cântece pentru copii, elevii interpretează piese celebre și descoperă câteva dintre secretele acestei arte.
Noțiunile parcurse la educație muzicală și melodiile ritmate sunt etape firești spre descoperirea bucuriei de a cânta, pe care ne-o dorim pentru copiii noștri.
Așa cum muzica clasică dezvoltă și stimulează inteligența copiilor, avem credința că poveștile muzical, cântecele sau versurile ritmate trezesc sentimente de bucurie în rândul celor mici și mari deopotrivă.
La Genesis Collegiate, facem legătura între muzică, artă și dezvoltare personală, iar copiii noștri au parte de o îndrumare corectă a talentelor, pasiunilor și abilităților artistice.
Frecvența: 1 ședință/săptămână