Alexandra Nistor

Project Manager

Alexandra a absolvit Colegiul Universitar Pedagogic din cadrul Universității Valahia din Târgoviște, perfecționându-și studiile la Facultatea de Psihologie si Știintele Educatiei, cu specializarea Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, și are peste 11 ani de experiență în lucrul cu copiii.

La grădiniță, este, de cele mai multe ori, cea care lansează idei de activități ”outdoor” și proiecte extracurriculare. ”În cadrul procesului instructiv-educativ, îmi place să transform informaţia în cunoaştere şi cunoaşterea în experienţă”, mărturisește ea.

Este mare fan al activităților practice și pasionată de artă sub toate formele ei - teatru, muzică, pictură, iar în cadrul grădiniței este coordonatorul evenimentelor artistice și organizatorul activităților și ieșirilor în aer liber, tabere și excursii.