Cristina Pîrcălabu

Mereu veselă și plină de energie, Cristina este profesor de artă dramatică în limba engleză, în cadrul campusului nostru. O recomandă ca profesor nu doar experiența în învățământ, ci și promptitudinea și dorința de a învăța continuu, iar dovadă stau programele de masterat pe care le-a urmat - Psihodramă și art terapie, Pedagogii alternative și artă teatrală și Comunicare și publicitate în limba engleză, alături de Facultatea de Teatru și Film din Craiova și Facultatea de Psihologie Titu Maiorescu din București.
Când nu predă la grădiniță și la școală, este coordonatorul unor tabere de vară urbane, merge la teatru cu plăcere, călătorește ori de câte ori are ocazia și este o mare amatoare a dansurilor flamenco.